Besin Alerjisi Tanı ve Tedavi Kursu Tamamlandı

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği tarafından düzenlenen Besin Alerjisi Tanı ve Tedavi Kursu 21-22 Ekim 2017 tarihleri arasında Ankara da derneğimiz merkezinde yapıldı.

Kursumuz besin alerjisi çalışma grubu başkanı ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Alerji ve Klinik İmmünoloji Bilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Derya UFUK ALTINTAŞ tarafından organize edildi.

Derneğimiz ilgili çalışma grupları tarafından düzenlenen kurslar ile Alerji ve Klinik İmmünoloji eğitiminde kliniklerimiz arasında standardizasyonu sağlamakta ve güncel bilgileri paylaşmaktadır. Besin alerjileri konusunda son yıllarda çok hızlı gelişmeler yaşanmaktadır. Güncel bilgiler ve deneyimler besin alerjisi tanı ve tedavi kursu sürecinde genç üyelerimiz ile paylaşılmıştır. Bu alandaki kurslarımızın yapılması derneğimizin öncelikleri arasında yer almaktadır. Ülke genelinde yan dal eğitimi alan uzmanlık öğrencilerine açık olan aktivitelerimize katılım için derneğimiz destek de sağlamaktadır.

Besin Alerjisi Tanı ve Tedavi Kursuna 15 kursiyerimiz katılmıştır. Katılımcılarımız, alanında bilimsel açıdan önde gelen hocalarımız ile iki gün boyunca karşılıklı bilgi alışverişinde bulunma imkanı buldular. Bilimsel açıdan oldukça verimli geçen kursumuzun hazırlanmasında emeği geçen için başta Prof. Dr. Derya UFUK ALTINTAŞ ve deneyimlerini bizlerle paylaşan değerli hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz.

KURSUMUZU DÜZENLEYEN HOCALARIMIZ

Prof. Dr. Derya UFUK ALTINTAŞ

Prof. Dr. Gülbin BİNGÖL

Prof. Dr. Cansın SAÇKESEN

Doç. Dr. Gülden PAŞAOĞLU

Doç. Dr. Betül BÜYÜKTİRYAKİ

KATILIMCILAR

 1. Hasan KAPAKLI
 2. Yasin KARALI
 3. Cihan ÖRÇEN
 4. Ayşe Şenay ŞAŞİHÜSEYİNOĞLU
 5. Mahir SERBES
 6. Fulya BEKTAŞ KUT
 7. Candan İSLAMOĞLU
 8. Özlem ÖZDEDEOĞLU
 9. Hale ATEŞ
 10. Emre ÖZBEK
 11. Seda ALTINER
 12. Reyhan GÜMÜŞBURUN
 13. Saliha ESENBOĞA
 14. Özge ÖZTÜRK AKTAŞ
 15. Esra HAZAR SAYAR

Türkiye Ulusal Alerji Ve Klinik İmmünoloji Derneği