EAACI ALERJİ OKULU’NUN ARDINDAN

Uluslararası Avrupa Alerji ve Klinik İmmünoloji Akademisi (EAACI)’nin her yıl düzenlediği EAACI Alerji Okulu, bu yıl anafilaksi teması kapsamında Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği (AİD)’nin ev sahipliğinde İzmir’de 21-23 Eylül 2023 tarihinde yapıldı.

Kronik Ürtiker

Atopik Dermatit Tedavisinde Güncelleme

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği 14 Eylül Dünya Atopik Egzema Günü kapsamında yeni bir rapor yayınladı.

Atmosferde Aeroalerjenler ve Kliniğe Yansıması Çalıştayı, 8-9 Eylül 2023

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği Aerobiyoloji ve Hava Kirliliği Çalışma Grubu ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen Atmosferde Aeroalerjenler ve Kliniğe Yansıması Çalıştayı 8-9 Eylül 2023 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi.

Dünya Alerji Haftası Etkinlikleri Yansımaları – 2023

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği (AİD) Dünya Alerji Haftası bu yıl 18-24 Haziran 2023 tarihinde iklim değişikliğinin alerjik hastalıklar üzerindeki etkisi”ni konu alan Dünya Alerji Haftası’nda önemli bir seminer gerçekleştirdi.

EAACI 2023 Ödülleri

EAACI 2023 kongresinde, 1)Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk İmmünoloji ve Alerji Hastalıları Kliniği’nden Tuğba Güler tarafından sunulan“ GASTROINTESTINAL SYSTEM INVOLVEMENT in PATIENTS WITH PRIMARY IMMUNE DEFICIENCY“ başlıklı çalışma “Flash talks on immunodeficiencies and autoimmunity” bölümünde ödül almıştır. 2)İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Erişkin İmmünoloji ve Alerji Hastalıları Kliniği’nden Dr. Osman Ozan Yeğit tarafından sunulan “A novel […]