Yaklaşan Etkinlikler

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği tarafından yapılan Kurs, Kongre ve Etkinlikler ile ilgili sayfalara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

SAHTE KORONAVİRÜS TEDAVİLERİNDEN UZAK DURUN

Astımlı hastalarının vazgeçilmez ilaçlarını, akciğerlere optimal şekilde gönderebilmek için bazen nebulizatör ya da aerochamber gibi aracı cihazlar kullanmak gerekir.

Anafilaksi Ulusal Online Kayıt Sistemi Çok Merkezli Konsorsiyum Protokolü

Anafilaksi Ulusal Online Kayıt Sistemi Çok Merkezli Konsorsiyum Protokolü

Kedi Alerjisi

Dr. Özge Yılmaz “Kedi Alerjisi” konusunu sizler için anlatıyor.

radyokontrast alerjisi

RADYOKONTRAST MADDE ALERJİSİ

Derneğimizin başarı çizgisi her geçen güz yükselen aktivitelerinden bir olan “Astım Alerji İmmünoloji Dergisi”nin 2021 yılı 2. Sayısı yayınlandı. Son sayıda yer alan Hacettepe Üniversitesi, Alerji ve İmmünoloji BD tarafından yapılan araştırma, radyokontrast madde alerjisi ile ilgiliydi.

SİVRİSİNEK ALERJİSİ BAZEN ÇOK ABARTILI OLABİLİR: SKEETER SENDROMU

Hemen hepimiz alerjik yapıda olmasak bile sivrisinek sokması sonrasında kaşıntı hissetmiş ve sokulan bölgede kızarıklık, kabarıklığın bir süre devam ettiğini gözlemişizdir.

SOĞUK ALGINLIĞI MI? ALERJİK NEZLE Mİ? COVID-19 MU?

Avrupa Alerji ve Klinik İmmünoloji Akademisi (EAACI);  COVID-19 ile sık karışan soğuk algınlığı ve alerjik nezle gibi hastalıkları ayırmak için ARIA ve GA2LEN işbirliği ile bir rehber yayınladı.

KEDİ ALERJİSİNDE NE YAPABİLİRİZ?

Kedi alerjisi tıpkı saman nezlesi (Alerjik Rinit) gibi genellikle gözlerde ve burunda kaşıntı, burunda akıntı, hapşırma, göz yaşarması ve burunda tıkanıklığa neden olur.

SERUM HASTALIĞI BENZERİ REAKSİYONLAR

Ani başlayan döküntülü hastalıklar arasında yer alır. Orijinal serum hastalığı at serumu verilen bireylerde tanımlanmıştır.