Yaklaşan Etkinlikler

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği tarafından yapılan Kurs, Kongre ve Etkinlikler ile ilgili sayfalara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Savaşçı Hücreler

Türk İmmünoloji Derneği’nin düzenlediği 6. Avrupa İmmünoloji Kongresi 1-4 Eylül, 2021 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek. ECI 2021 Düzenleme Kurulu, kongre öncesi immünoloji konusunda toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla ‘Bağışıklığımızı Tanıyalım’ projesini geliştirdi. Projenin ikinci adımı olan ‘Savaşçı Hücreler’ videosunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

İzmir Polen Alerji Bülteni

İlkbaharın gelişi ile birlikte polen alerjisi olan alerjik rinitli ve astımlı hastaların yakınmaları fazlasıyla arttı. Eğer polenlerin atmosferde yoğun  olduğu saatlerde dışarı çıkmazlar ise yakınmaları oldukça azalıyor.

Covid Aşıları Alerji Yapar mı?

Dr. A. Füsun Kalpaklıoğlu “Covid Aşıları Alerji Yapar mı? ” konusunu sizler için anlatıyor.

Alerji İmmünoloji Yan Dal Uzmanlık Öğrencileri için Eğitim Programı 8 Mayıs

Değerli Üyelerimiz, Derneğimiz yandal uzmanlık öğrencilerimize yönelik eğitimlerine sanal ortamda devam ediyor.

Astımım / Alerjim var, COVID-19 Aşısı Olabilir miyim?

Alerjisi ve astımı olanların covid aşısı olup olamayacaklarıyla ilgili kısa bir bilgilendirme yapacağım.

Long Covid ya da Uzamış Covid

Koronavirüsün yol açtığı COVID-19 hastalığı hergün başka bir yüzünü göstererek bizi şaşırtmaya devam ediyor. Artık hastalığın sadece bir grip olmadığını, grip gibi gelip geçmediğini bazı hastalarda yakınmaların aylarca devam edebileceğini biliyoruz.

Ürtikerya Pigmentoza Nedir?

Ürtikerya pigmentoza, derinin herhangi bir bölgesinde ortaya çıkan ve hücrelerin deride anormal şekilde birikimi sonucu oluşan bir hastalıktır. Oluşan lezyonlar deri ile aynı seviyede olabileceği gibi ciltten daha kabarık bir seviye gösterebilmektedir.