GRİP SALGINI ÇOCUKLARDA UZAMIŞ ÖKSÜRÜKLERE YOL AÇIYOR

Öksürük, tüm dünyada çocukluk çağında en sık hastaneye başvuru sebeplerinden biridir. Son dönemde çok sık görülen solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle ortaya çıkan öksürükler aylar boyunca sürebiliyor. Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği Üyesi Dr. Özge Yılmaz Topal, bu yıl artan grip vakalarının çocuklarda uzayan öksürüklere yol açtığını söyleyerek aşağıdaki açıklamayı yaptı.

MasterClass: Aktif Katılımlı ALERJİK RİNİT Eğitim Toplantısı

Değerli Meslektaşlarımız; Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği Alerjik Rinit Çalışma Grubu tarafından 4-5 Mart 2023 tarihleri arasında ‘’MasterClass: Alerjik Rinit Eğitim Toplantısı” Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi Prof.Dr. Sabiha Özgür Dersanesi İZMİR’de gerçekleştirilecektir. Toplantımızın amacı en güncel bilgileri deneyimli konuşmacılarımız aracılığıyla katılımcılar ile paylaşmaktır. Toplantı programı aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. Derneğimiz üyesi, 30 […]

KURU KAŞINTININ NEDENLERİ NELERDİR?

“KURU KAŞINTININ NEDENLERİ NELERDİR?” Dr. Murat Türk sizler için anlatıyor.

EGZERSİZİN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİMİZE ETKİSİ

Türkiye Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği Üyesi Dr. Esra Hazar, Allergy Dergisinde yayınlanan bir makalenin ışığında egzersizin bağışıklık sistemimize olan olumlu katkılarını aktardı.

ASTIMDA NEFES EGZERSİZLERİ

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği Üyesi Prof. Dr. İlknur Bostancı, nefes egzersizlerinin çocuklarda astıma etkisini araştırdıkları çalışmayı anlattı.

Alerji ve Klinik İmmünolojide Gençlerle Geleceğe Doğru

Değerli Meslektaşlarımız; Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği tarafından 10-12 Şubat 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan ‘’Alerji ve Klinik İmmünolojide Gençlerle Geleceğe Doğru’’ toplantısı Gaziantep Divan Otel’de gerçekleştirilecektir Toplantımızın amacı en güncel bilgileri deneyimli konuşmacılarımız aracılığıyla katılımcılar ile paylaşmaktır. Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

ERİŞKİNLERDE BESİN ALERJİSİ

Dr. Şadan Soyyiğit anlatıyor, “ERİŞKİNLERDE BESİN ALERJİSİ“

SIK HASTALANAN ÇOCUK

Dr. Saliha Esenboğa anlatıyor, “SIK HASTALANAN ÇOCUK”