İl Temsilcilikleri Etkinlikleri (Samsun) – Alerjik Çocuk Nasıl Tanınır?

Doç. Dr. Mehtap Yeter KILIÇ, ilköğretim çağındaki çocuklara ve ailelerine yönelik ‘’Alerjik çocuk nasıl tanınır?’’ temalı toplantı düzenledi.

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği, üyeleri arasındaki iletişimi daha iyi sağlamanın yanında hekimlerimize ve halkımıza yönelik eğitim toplantılarının daha planlı yapılabilmesi amacıyla il temsilcilikleri uygulamaya başladı. Derneğimiz ile işbirliği içerisindeki il temsilcisi olan üyelerimiz, bölgelerinde eğitim amaçlı toplantılar düzenlemektedir. Alerji ve Klinik İmmünoloji biliminin ülkemizde gelişmesine katkıda bulunan ve halkımıza yönelik eğitim programları düzenleyen il temsilcilerimizi ve üyelerimizi tebrik ediyoruz.

Derneğimiz il temsilciliklerimizin bölgelerinde yaptıkları faaliyetleri web sayfası aracılığı ile üyelerimiz ile paylaşmaktadır. Geçtiğimiz günlerde Samsun il temsilcimiz Doç. Dr. Mehtap Yeter KILIÇ ilköğretim çağındaki çocuklara ve ailelerine yönelik bilgilendirme toplantı düzenledi. Kendisini kutlarız. Doç. Dr. Mehtap Yeter KILIÇ toplantı ile ilgili görselleri ve duygularını bizlerle paylaştı.

Doç. Dr. Mehtap Yeter KILIÇ;

         Çocuklarımıza ‘’Nasıl sağlıklı oluruz?” mesajı vermek için yola çıktık ve güzel bir Karadeniz köy okuluna misafir olduk. Hem bilgiyi hem sevgiyi paylaştık. Anne ve babalarla ‘’Alerjik çocuk nasıl tanınır?’’ konusunu tartıştık. Hangi öksürükte astımı düşünelim, alerjik egzama ve besin alerjileri neden arttı ve nasıl korunabiliriz… hepsi hakkında keyifli bir sohbet yaptık, sorulara yanıtlar verdik.

         Yüreğinizde çocuk sevgisi varsa hep onlar için daha fazla ne yapabiliriz diye düşünürsünüz… böyle doğdu projemiz Buket öğretmenle…cıvıl cıvıl seslerine sağlık dolsun, bilgilensinler diye çaldırdı telefonumuzu…derneğimizin desteğini de alıp seve seve dedik, el verdik… milli eğitim müdürlüğü de elimizi tutunca proje onayı ile, o gece heyecanla attı kalbimiz… çocukluğumuzun şarkısıydı o uzakta olan köy…. bizimdi biliyorduk gitmesek de… ancak sevgi ve bilgi paylaştıkça anlamlıydı, değerliydi… o duyguyla yola koyulduk Gökgöl Köyüne… yüzüne gülücük ve mahcubiyet karışmış çocukların sıcaklığı ısıttı o gün sınıfı, sobaları yerine… ışıl ışıldı gözleri, el kaldırdılar, sorular sordular… sağlıklı olmayı konuştuk…bilgi güçtür, hep soru soralım öğrenelim dedik beraberce… sağlıklı nesillerin ancak bilgili ebeveynlerle olabileceği bilinciyle hatırı lezzetine yansımış kahvemizi yudumlayıp anne babalarla sohbet ettik. Alerjik hastalıkları tanıttık, çokça sorular sordular keyifle yanıtladık… ayrılırken öyle sarıldılar ki o küçük yürekler, o duygu tarifi harflere sığmaz…. bilgimizi bırakıp anılarımızı aldık yanımıza. Sevinçle huzurla ve yine aynı heyecanla döndük yuvaya, yeni projelerin hayalleri ile…

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği olarak Doç. Dr. Mehtap Yeter KILIÇ’ı yaptığı etkinlikler dolayısıyla kutluyoruz.

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği