Besin Alerjisinde Yeni Hedefler, Yeni Tedaviler Sempozyumu Ardından, 3-4 Nisan 2021

Besin alerjisi çocuklarda bilhassa bebeklerde o kadar arttı ki pandeminin en karanlık günlerinde bile besin alerjisi nedeniyle Alerji İmmünoloji Uzmanları, Çocuk Doktorları, Aile Hekimleri, Diyet Uzmanları ve Eczacı Arkadaşlarımıza başvuran hastalar oldu. Bu konudaki bilgilerimizi güncellemek, hedeflerimizi ve tedavi protokollerimizi belirlemek amacıyla düzenlediğimiz “Besin Alerjisinde Yeni Hedefler, Yeni Tedaviler Sempozyumu”nu 3-4 Nisan 2021 tarihlerinde  alerjim.tv üzerinden online olarak gerçekleştirdik.

Türkiye Ulusal Allerji ve Klinik İmmünoloji Derneği’nin Hacettepe Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlendiği sempozyum olağanüstü ilgi gördü. Adeta uluslararası bir kongre gibi 16 farklı ülkeden, 85 farklı şehirden 970 meslektaşımız izledi. Oturumların toplam izlenme sayısı: 4.656 olup ortalama izlenme süresi her oturum için 46 dakika civarında idi. Sempozyumda hem ülkemizden hem yurt dışından besin alerjisi konusunda çalışmaları ile tanınan Değerli Hocalarımız, deneyimlerini bizlerle paylaştı. Türkiye Ulusal Allerji ve Klinik İmmünoloji Derneği, çok sayıda kayıt bursu vererek asistanlarımız için her zaman ki gibi destek sağladı.

Bu sempozyuma katkı sunan Hocalarımıza, yoğun programı neredeyse ekran başından ayrılmadan izleyen Katılımcılarımıza, Sempozyumun kesintisiz bir şekilde yayınlanmasını sağlayan Zeyn Prodüksiyon’a ve koşulsuz eğitim desteği veren Sponsorlarımıza ve Sempozyum Başkanı Prof. Dr. Bülent Şekerel’ e çok teşekkür ederiz.

Türkiye Ulusal Allerji ve Klinik İmmünoloji Derneği Yönetim Kurulu