XXIV. Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Kongresi, 18-22 Kasım 2017

Türkiye Ulusal Allerji ve Klinik İmmünoloji Derneği’nin XXIV. Ulusal Kongresi 18 -22 Kasım 2017 tarihleri arasında Titanic Deluxe Otel, Belek/Antalya’da gerçekleştirilecektir.

Başkanlığını Prof. Dr. Dilşad MUNGAN’ın, Bilimsel kurul başkanlığını Doç. Dr. Cevdet ÖZDEMİR’in ve Kongre sekreterliğini Prof. Dr. Emine DİBEK MISIRLIOĞLU’nun yaptığı kongremizde “Yeni yöntemler, Yeni hedefler, Güncel tedaviler” temasıyla alerji ve immünoloji alanında yapılan araştırmaların ve buluşların tartışılacağı bilimsel bir program hazırlandı. Ülkemizin ve dünyanın konusunda öncü bilim insanlarının güncel gelişmelerle ilgili deneyimlerini yüz yüze sıcak bir atmosferde sizlerle paylaşabileceği bir kongremizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği her yıl düzenli olarak uluslararası konuşmacılarında katıldığı bilimsel düzeyi yüksek ülkemizin alanında en büyük kongresini gerçekleştirmektedir. Hazırlanan bilimsel program ile öncelikle alerji ve immünoloji alanında olmak üzere diğer ilgili bilim dallarını ilgilendiren gelişmeleri bir arada tartışılmasını sağlamaya çalışmaktadır.

Araştırma ve geliştirmeye büyük önem veren derneğimiz kongrelerimizde gençlerin yaptığı çalışmalarını sunmak ve tartışma imkanı sağlamayı da öncelemektedir.  Bu açıdan genç araştırmacılara katılımları açısından da burs sağlamaktadır.

Yardımcı sağlık personeli eğitimine çok önem veren derneğimiz  klinik uygulamada çok önemli görevler üstlenen yardımcı sağlık personeline yönelik eğitimlere de programımızda yer vermektedir. Uzun zamandan beri olduğu gibi bu kongremizde de belirli sayıdaki yardımcı sağlık personeline kongremize katılımları konusunda destek sağlanacaktır.

Bu yıl düzenlenecek olan kongremizi daha da anlamlı yapan ise ülkemizde alerji ve klinik immünoloji biliminin gelişmesine büyük katkılar sağlayan, birçok bilim insanının yetişmesinde emekleri olan, derneğimizin önceki başkanı Prof. Dr. Zeynep MISIRLIGİL’in emeklilik anısına düzenlenecek oturumların da olmasıdır.

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği olarak sizleri kongremize katılmaya davet ediyoruz.

Kongre ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için www.allerji.kongresi.info/