Alerjen İmmünoterapisi Güncel Yaklaşımlar – AID Güncelleme Günleri 3

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği tarafından düzenlenen Güncelleme Günleri: Alerjen İmmünoterapisi Güncel Yaklaşımlar toplantısı Ege Üniversitesinde 13-14 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Toplantı Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi İmmünoloji Bilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Aytül Z. SİN başkanlığında yapıldı.

Derneğimiz immünoterapi çalışma grubunda faaliyet gösteren hocalarımızın katkılarıyla hazırlanan programda 21 hocamız son gelişmeler hakkında konuşmalar yapıp deneyimlerini paylaştılar. Ülkemizin değişik eğitim kurumlarından derneğimizin üyesi 80 uzman ya da uzmanlık öğrencisi toplantıya katılırken 28 kişiye derneğimiz tam burs sağlamıştır.

Dernek başkanı Prof. Dr. Bülent E. ŞEKEREL ve AİD yönetim kurulu katılımcılar ile ayrı bir toplantı düzenlendi. İnteraktif olarak gerçekleşen bu toplantıda katılımcılar ile tanışıldı, kurs hakkında geri bildirimleri alındı ve daha da önemlisi gelecek bilimsel aktiviteler konusunda bizlere yol gösterecek önerileri tartışıldı.

Bilimsel düzeyi yüksek kurs programın hazırlanmasında emeği geçen başta Prof. Dr. Aytül Z. SİN olmak üzere immünoterapi çalışma grubumuza, konuşmalarıyla katkı sağlayan hocalarımıza, katılımcılarımıza ve toplantının yapılmasına destek veren sponsor firmalara çok teşekkür ederiz.