İmmünoloji – AID Güncelleme Günleri 2

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği tarafından düzenlenen Güncelleme Günleri: İmmünoloji -II toplantısı Ankara da Bilkent otelinde 11-12 mart 2017 tarihleri arasında başarıyla yapıldı.

Prof. Dr. Uğur MUŞABAK tarafından organize edilen toplantıya camiamızın alanında saygın bilim insanları konuşmacı olarak katıldı. Temel immünoloji konularının ışığında immün yetmezlikle seyreden hastalıklar anlatıldı ve hocalarımızın deneyimleri interaktif bir şekilde paylaşıldı. Toplantıya derneğimize üye olan Alerji ve Klinik İmmünoloji uzmanlık eğitimi alanlar katıldı. Katılımcı sayısı 90 kişi olurken konuşmacı sayısı ise 20 idi. Derneğimiz 35 katılımcıyı verdiği bursla desteklemiştir.

Prof. Dr. Uğur MUŞABAK, immünoloji eğitiminin ülkemiz açısından son derece önemli olduğunu ancak bazı sıkıntılar yaşandığını belirtti. Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneğinin desteği için teşekkür ettiğini ve devam etmesi gerektiğini söyledi. Klinikte hastalıkların daha iyi anlaşılması için temel immünolojinin önemine vurgu yapan Prof. Dr. Uğur MUŞABAK toplantı programını da buna göre düzenlediklerini belirtti.

Eğitim alan çok sayıdaki genç üyelerimiz katılım ve konaklama konusunda burs sağlandı. Toplantı sonunda katılımcılara sertifikaları verildi.

Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent E. ŞEKEREL, Dernek olarak Alerji ve Klinik İmmünoloji yan dal uzmanlık eğitiminde standardizasyonun sağlanması ve bilimde günceli yakalamak adına bu toplantıların devam edeceğini söyledi.

Toplantımıza katkı sunan değerli hocalarımıza derneğimiz adına çok teşekkür ediyoruz.