Laboratuvardan Kliniğe Transplantasyon İmmünolojisi Kursu Tamamlandı

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği tarafından düzenlenen Laboratuvardan Kliniğe Transplantasyon İmmünolojisi Kursu derneğimiz merkezinde Ankara da 7-8 Ekim 2017 tarihi arasında yapıldı.

Kursumuz Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Alerji ve Klinik İmmünoloji Bilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Uğur MUŞABAK başkanlığında yapıldı.

Alerji ve Klinik İmmünoloji eğitiminde standardizasyonu sağlamak yanında yeni tedavi uygulamaları konusunda üyelerimizin eğitimlerine de katkı sağlamaktadır. Derneğimiz Laboratuvardan Kliniğe Transplantasyon İmmünolojisi Kursunu düzenleyerek ülkemizde bu konuda da öncülük yapmıştır. Bu alandaki kurslarımız güncel gelişmeleri de içerecek şekilde devam edecektir. Ülke genelinde eğitim veren kliniklerimize açık olan aktivitelerimize yan dal eğitimi alan katılımcılar için derneğimiz destek de sağlamaktadır.

Laboratuvardan Kliniğe Transplantasyon İmmünolojisi Kursunda katılımcı sayısı 20 kişi ile sınırlandırıldı. Katılımcılarımız, alanında bilimsel açıdan önde gelen hocalarımız ile iki gün boyunca karşılıklı bilgi alışverişinde bulunma imkanı buldular. Bilimsel açıdan oldukça verimli geçen kursumuzun hazırlanmasında emeği geçen için başta Prof. Dr.  Uğur MUŞABAK ve deneyimlerini bizlerle paylaşan değerli hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz.

KURSUMUZU DÜZENLEYEN HOCALARIMIZ

 1. Dr. Ali ŞENGÜL
 2. Dr. Bilkay BAŞTÜRK
 3. Dr. Zeynep Emel DEMİRALP
 4. Dr. Erkan YILMAZ
 5. Dr. Hüseyin TUTKAK
 6. Dr. Mehmet Ali ÖKTEM
 7. Dr. Mehmet SÖNMEZ
 8. Doç. Dr. Rahşan ILIKÇI SAĞKAN
 9. Dr. Tayfun EYİLETEN
 10. Dr. Uğur MUŞABAK

KATILIMCILARIMIZ

 1. Ali Selçuk
 2. Azize BUABRAİG
 3. Dilara Fatma Kocacık UYGUN
 4. Dilek DOĞRUEL
 5. Eman ALHARDODİ
 6. Emre ÖZBEK
 7. Feridun GÜRLEK
 8. Mustafa GÜLEÇ
 9. Murat ÇAPANOĞLU
 10. Papatya DEĞİRMENCİ
 11. Reyhan GÜMÜŞBURUN
 12. Leyhan KUTLUĞ
 13. Songül ÇİLDAĞ
 14. Şükrü GÜNER
 15. Metin KEREN
 16. Demet HAFIZOĞLU
 17. Nazlı ERCAN
 18. Fevzi DEMİREL
 19. Sait YEŞİLLİK
 20. Özgür KARTAL

Türkiye Ulusal Alerji Ve Klinik İmmünoloji Derneği