alerji kongresi 2020

Sevgili Meslektaşlarımız

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği tarafından düzenlenecek olan 27. Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Kongresi bu yıl 24-28 Ekim 2020 tarihleri arasında Bodrum Hilton Otel’de gerçekleştirilecektir.

Kongremiz, alerji ve immünoloji alanında yurt içi ve yurt dışı güncel gelişmelerin ve bilimsel çalışmaların sunulması ve tartışılmasına zemin sağlayan ülkemizin en önemli organizasyonudur.

Bu yıl, farklı ülkelerden konuşmacı olarak kongremize katkı verecek bilim insanlarının yanı sıra ilk defa bir başka ülkenin (İspanya) ulusal derneği de müstakil bir oturum ile yer alacaktır.

Kongremize ayrı bir heyecan getiren, alerji ve immünoloji yan dal araştırma görevlileri ve uzmanlarının katılacağı bilim sınavı bu yıl da yapılacak ve ilk 3 sırayı alan hekimlerimiz çeşitli kongre ve bilimsel kurslara katılım burslarıyla ödüllendirilecektir. Sınav içeriği kongremizdeki konuşmaların bilimsel içeriği çerçevesinde hazırlanacaktır.

Kongremizde “kurslar, paneller, konferanslar, uzmanına danış, karşıt görüş ve usta-çırak” başlıkları altında oturumlar düzenlenecektir. Ayrıca, alerji ve immünoloji alanında görev yapan hemşireler ve yardımcı sağlık personelleri için de kurslarımız olacaktır. Konuların oluşturulmasında çalışma gruplarından gelen öneriler öncelikle olmak üzere, ailemizin bütün değerli üyelerinin önerileri doğrultusunda oturumlar planlanacaktır. Yan dal eğitimi alan veya yeni uzman genç arkadaşlarımızın da gerek eğitimleri sırasında gerekse mecburi hizmet sahalarında zorlandıkları alanlara yönelik konulara da özellikle ışık tutulmaya çalışılacaktır.

Yoğun bilimsel programımızın yanında Bodrum’un eşsiz havasını sosyal etkinliklerle taçlandırmak da en büyük arzularımızdandır. Öykülere şiir tadı katan, Bodrum denince yüzlere gülümseme, kalplere sıcaklık katan Halikarnas Balıkçısı’nı da anmak adına Alerji ve İmmünoloji ailemizin sanata gönül vermiş üyelerini; şiirleri, öyküleri, resimleri, köşe yazıları ve daha pek çok sanatsal alandaki çalışmaları ile bir sergide buluşturmak bizleri onurlandıracak, genç arkadaşlarımıza da ilham kaynağı olacaktır.

Bütün üyelerimizle birlikte Alerji ve İmmünolojiye ilgi duyan tüm meslektaşlarımızı bilimin ışığında, sanatın sıcaklığında aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Görüşmek üzere, sevgi ve saygılarımızla

Kongre Düzenleme Kurulu